Badanie nietolerancji pokarmowej

Badanie nietolerancji pokarmowej

Badanie nietolerancji pokarmowej polega na pomiarze specyficznych pokarmowo IgG za pomocą nowoczesnych narzędzi o wysokiej wartości diagnostycznej. Badanie wskaże produkty, które mogą być przyczyną twoich dolegliwości. Poniższe panele obejmują szeroki zakres produktów od tych powszechnie spożywanych w tradycyjnej, polskiej kuchni, jak  pochodzących z różnych regionów świata. Każdy panel zawiera produkty najczęściej wywołujące reakcję. Ze względu na to, że często nawet najmniej kluczowy w diecie produkt może przyczyniać się do odczuwanych dolegliwości, warto rozważyć wykonanie jednego z szerszych paneli.

 

 

FoodDetective™

Badanie nietolerancji pokarmowej test Food DetectiveSzybka metoda wykrywania we krwi przeciwciał klasy G dla składników pokarmowych. Wynik jest widoczny po 40 minutach i pozwala jakościowo określić podniesiony poziom przeciwciał IgG  specyficznych dla 59 pokarmów (w 46 grupach).

Lista produktów Gdzie wykonać badanie? Wynik Zamów

 

FoodPrint® 220+

Badanie nietolerancji pokarmowej test Food Print 220Najbardziej szczegółowe badanie pozwalające na wykluczenie reakcji krzyżowych pomiędzy pokarmami. Polecany w przebiegu chorób alergicznych i autoimmunologicznych. Pozwala na skomponowanie kompleksowych zaleceń żywieniowych opartych o indywidualny profil nietolerancji pokarmowej.

Lista produktów Jak wykonać badanie? Wynik Zamów

 

FoodPrint® 160+ Wegetariański

Badanie nietolerancji pokarmowej test Food Print 160Badanie jest dedykowane dla grupy osób nie spożywających mięsa, ryb i owoców morza. Dieta wegetariańska stanowi podstawę zdrowej diety, ale czy mamy pewność, że spożywana żywność jest przez nas tolerowana? Zboża, nabiał, a nawet warzywa i owoce mogą być źródłem różnych przewlekłych objawów.

Lista produktów Jak wykonać badanie? Wynik Zamów

FoodPrint® 120+

Badanie nietolerancji pokarmowej test Food Print 120Panel uwzględniający wszystkie grupy produktów spożywczych. Zalecany osobom dorosłym i dzieciom, które mają przewlekłe dolegliwości.

Lista produktów Jak wykonać badanie? Wynik Zamów

FoodPrint® 80+

Badanie nietolerancji pokarmowej test Food Print 80Najmniejszy panel oparty o technikę mikromacierzową. Zawiera różne grupy produktów jak nabiał, zboża, warzywa, owoce, ryby, mięso, owoce morza, orzechy, jak i przyprawy. Zalecany wszystkim osobom zmagającymi się z przewlekłymi schorzeniami.

Lista produktów Jak wykonać badanie? Wynik Zamów

 

FoodTest 40

Badanie nietolerancji pokarmowej test Food Print 40

Panel obejmujący podstawowe produkty m.in jaja (z rozróżnieniem na żółtko i białko), mleko, pszenicę, orzechy i białko gliadynę (gluten). Jednak w celu pełniejszej diagnozy zaleca się wybranie większego panelu.

Lista produktów Jak wykonać badanie? Wynik Zamów

Badanie nietolerancji pokarmowej – porównanie właściwości paneli:

 • Badanie spełnia standardy wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDD98/79EC),
 • Wysoka czułość, swoistość i dokładność zapewniają wiarygodność wyniku,
 • Ilościowy wynik badania w U/ml,
 • Oznaczenie z niewielkiej ilości materiału (300 μl krwi włośniczkowej),
 • Czytelny wynik badania z podziałem na grupy pokarmów,
 • Graficzne przedstawienie stopnia reaktywności,
 • Wyselekcjonowane panele badanych pokarmów,
 • Możliwość wykluczenia reakcji krzyżowych pomiędzy pokarmami.
 • Badanie spełnia standardy wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDD98/79EC),
 • Wysoka czułość, swoistość i dokładność zapewniają wiarygodność wyniku,
 • Oznaczenie z bardzo małej ilości materiału (50 μl krwi włośniczkowej),
 • Szybki i łatwy w odczytaniu wynik (w ciągu 40 minut),
 • Dobrze dobrany panel 59 produktów.

Oferowana przez nas diagnostyka nietolerancji pokarmowej opiera się o zasadę metody ELISA (ang. Enzyme-Linked ImmunoSorbet Assay, czytaj więcej: Metoda immunoenzymosorpcyjna – ELISA). Testy spełniają standardy wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDD98/79EC), charakteryzują się wysoką czułością, swoistością i powtarzalnością wyników, które są autoryzowane przez diagnostę laboratoryjnego. Dodatkową zaletą diagnostyki Cambridge Diagnostics jest wykonywanie badań z niewielkiej ilości krwi włośniczkowej pobranej w prosty i nieinwazyjny sposób z palca.