Aliant & Assistant

Zaloguj się do ASSISTANT

Wspomagając pracę specjalistów z pacjentami stworzyliśmy innowacyjne narzędzia takie jak kalkulator dietetyczny ALIANT oraz aplikacja ASSISTANT, które dzięki swoim funkcjom ułatwiają tworzenie zaleceń żywieniowych dla pacjenta i prowadzenie skutecznej terapii. Wspierają codzienną pracę specjalisty z pacjentem oraz pozwalają na archiwizowanie i analizę informacji klinicznych.

Cambridge Diagnostics jest jedynym dystrybutorem profesjonalnego kalkulatora dietetycznego ALIANT. ALIANT jest dedykowany dla dietetyków i specjalistów żywienia, którzy zajmują się planowaniem i oceną indywidualnego żywienia. Intuicyjny interfejs oraz liczne funkcje sprzyjają sprawnej pracy przy analizie i tworzeniu programów dietetycznych. Producent stworzył własną bazę produktów (2300 pozycji i 1600 gotowych potraw), którą stale rozbudowuje oraz wprowadził jednostki posiłków w postaci przyjaznych dla pacjentów miar domowych. Realizacja diety jest możliwa aż na 14 dni przy maksymalnej ilości 10 posiłków w ciągu dnia. Docenianą funkcją programu jest kartoteka pacjentów z nieograniczoną ilością pozycji, która m.in. automatycznie przelicza zapotrzebowanie na makro- i mikroskładniki oraz magazynuje opisy wizyt i wyniki badań diagnostycznych. Program stwarza możliwość kilkunastu wersji wydruków diety oraz generowania listy zakupów dla pacjenta. Jako dodatek wspomagający pracę specjalistów z „nietolerancją pokarmową” wbudowano Bazę Nietolerancji Pokarmowej. O wspomnianych i pozostałych funkcjach możecie Państwo przeczytać na www.aliant.com.pl. Zachęcamy do wypróbowania wersji demonstracyjnej, którą można pobrać tutaj oraz udziału w bezpłatnych, cyklicznych webinarach (zapisz się na webinar).

Aplikacja została stworzona z myślą o pacjentach dla specjalistów korzystających z diagnostyki nadwrażliwości pokarmowej typu III oferowanej przez firmę Cambridge Diagnostics. Platforma przeznaczona jest do generowania interpretacji wyników badań FoodPrint®, FoodTest i FoodDetectiveoraz zaleceń diety eliminacyjnej. Jest to autorski projekt i wykonanie, z którego od 2013 roku korzystają setki specjalistów pracujących z „nietolerancją pokarmową”. Dzięki aplikacji jest możliwe celne opracowanie zaleceń obejmujących okresy eliminacji nietolerowanych antygenów pokarmowych; precyzyjne określenie, które produkty należy wykluczyć z diety i jakie są ich ukryte źródła oraz jakie zamienniki odżywcze i funkcjonalne należy w ich miejsce wprowadzić do żywienia. Kompleksową, wygenerowaną przez program informację można bezpośrednio w aplikacji edytować pod kątem potrzeb i preferencji żywieniowych pacjenta. Po otrzymaniu pełnej interpretacji możliwe jest skopiowanie jej na dokument firmowy z danymi poradni/kliniki lub wygenerowanie wersji pdf i przesłanie drogą elektroniczną do pacjenta. Wydanie pacjentowi wyniku badania wraz z interpretacją jest nierozłącznym elementem postępowania diagnostycznego i standardem, którego firma oczekuje od swoich partnerów.

 

Dostęp do aplikacji można uzyskać kontaktując się z biurem lub z opiekunem handlowym.