Poradnia Dietetyczna Nietolerancji Pokarmowej

 • Poradnia Dietetyczna Nietolerancji Pokarmowej przy Cambridge Diagnostics  jest prowadzona przez zespół wyspecjalizowanych dietetyków, którzy prowadzą konsultacje dietetyczne, edukację żywieniową i wizyty kontrolne. Tworzymy zalecenia w różnych jednostkach chorobowych oraz prowadzimy diety rodzinne i redukujące masę ciała.

  Badania, które wykonujemy w zakresie działalności poradni, pozwalają poznać przyczyny powstawania dolegliwości i schorzeń. Odpowiednia diagnostyka umożliwia dobranie celowanych i spersonalizowanych zaleceń, które rozwiążą źródło Twoich problemów zdrowotnych.

  O dostępnej diagnostyce możesz przeczytać tutaj.

   

  Przed pierwsza wizytą

  pobierz poniższe kwestionariusze: Kwestionariusz zdrowotny i żywieniowy

  Wypełnij je i odeślij na adres poradnia@cambridge-diagnostics.pl


 • ADRES

  Poradnia Dietetyczna Nietolerancji Pokarmowej
  Cambridge Diagnostics
  Górnośląska 4A
  00-444 Warszawa

  WIZYTY
  Poniedziałek – Czwartek
  9:00 – 17:00
  Piątek
  9:00 – 16:00

  POBIERANIE KRWI
  Wtorek 8:30 – 9:30
  Czwartek 15:00 – 18:00

  ZAPISY
  228310102 (wew. 3)

  KONTAKT
  poradnia@cambridge-diagnostics.pl

 •  

  W naszej Poradni Dietetycznej otrzymasz:

  • interpretację wyników badań
  • protokół diety eliminacyjnej
  • listę tolerowanych zamienników
  • analizę żywienia i ocenę stanu zdrowia
  • programy żywieniowe obejmujące zapotrzebowanie organizmu
  • zalecenia adekwatne do stanu zdrowia

   


   

 • Do każdego wykonanego u nas badania nietolerancji pokarmowej (FoodPrint®, FoodTest, FoodDetective™) otrzymujesz GRATIS interpretację badania zawierającą zalecenia żywieniowe i 30 minutową wizytę* po odebraniu wyniku

  *możliwą do 30 dni od odebrania wyniku
 •  

  Oferta Poradni Dietetycznej

  Pierwsza wizyta (czas: 60 min) 100 zł
  Wizyta z zaleceniami: jadłospisem lub planem żywieniowym (czas: 45 min) 200-250 zł
  Wizyta kontrolna (czas: 30 min) 100-150 zł
  Pakiet 5 wizyt (każda po 30 min) 400 zł
  Jadłospis tygodniowy z przepisami (czas oczekiwania 2 tyg) 220 zł
  Jadłospis 2-tygodniowy z przepisami (czas oczekiwania 3 tyg) 350 zł
  FoodPlan™ Indywidualny Program Żywieniowy 350 zł
  Interpretacja wyników badania nietolerancji pokarmowej
  z konsultacją 30-minutową
  150 zł

  Konsultacje prowadzimy również online, Skype i telefonicznie.

   

   

Poradnia Dietetyczna Nietolerancji Pokarmowej – specjaliści

 

mgr Marta Grabowska-Szymańska

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku dietetyka. Od kilku lat jest specjalistą w Poradni Dietetycznej Nietolerancji Pokarmowej przy Cambridge Diagnostics Polska, której jest kierownikiem. Specjalizuje się w interpretacji wyników badań w kierunku pokarmowo-specyficznych IgG, posiewów mikrobiologicznych kału oraz dietoterapii stanów zapalnych jelit. Prowadzi szkolenia z zakresu Immunodiagnostyki Nadwrażliwości Pokarmowej, dietoterapii chorób przewlekłych z wykorzystaniem nowoczesnej diagnostyki oraz wykłady dotyczące przewlekłych stanów zapalnych, dzieląc się z publicznością praktyczną wiedzą z zakresu żywienia.

mgr Joanna Łukasiak-Chełstowska

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Dietetyka. W Poradni Nietolerancji Pokarmowej Cambridge Diagnostics prowadzi konsultacje dotyczące interpretacji wyników badań w kierunku pokarmowo-specyficznych IgG oraz prowadzenia diety eliminacyjnej.  Zajmuje również stanowisko Product Menagera kalkulatora dietetycznego Aliant,  prowadzi internetowe szkolenia dla specjalistów dotyczące obsługi tego programu. W 2014 roku uzyskała uprawienia trenera personalnego,  jej praca magisterska poruszała wątek żywienia i suplementacji wśród trenerów personalnych właśnie z uwagi na wykonywany zawód oraz zamiłowanie do treningu siłowego oraz crossfit.

mgr Paulina Majkutewicz

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka i studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na kierunku Psychodietetyka. Dietetyk kliniczny stale pogłębiający wiedzę na szkoleniach i konferencjach specjalistycznych. Współautor artykułu naukowego „Leczenie żywieniowe depresji” (kwartalnik „Family Medicine & Primary Care Review”). Prelegent w projektach społecznych dot. zdrowia i żywienia oraz konferencjach (m.in. Trends in Dietetics) i spotkaniach wykładowo-szkoleniowych.

Justyna Lipińska

Absolwentka studiów licencjackich Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Dietetyka. W Poradni Nietolerancji Pokarmowej Cambridge Diagnostics specjalizuje się w interpretacji wyników badań w kierunku pokarmowo-specyficznych IgG i prowadzeniu konsultacji dotyczących wyników oraz prowadzenia diety eliminacyjnej. W pracy chętnie zajmuje się prowadzeniem najmłodszych pacjentów poradni. Prywatnie mama 5-letniego Krzysia, amatorsko zainteresowana metodą Montessori oraz rodzicielstwa bliskości. W wolnym czasie chętnie aktywnie spędza czas z rodziną, gotuje z synem i nałogowo czyta fantastykę.

Zmiana żywienia pozwala wesprzeć organizm, wyciszyć objawy i wspomóc konwencjonalną terapię zaburzeń takich jak:

 • Stany zapalne jelit, zespół jelita drażliwego, przewlekłe dolegliwości przewodu pokarmowego: refluks, odbijanie, zaparcia, wzdęcia, gazy, biegunki, uczucie pełności;
 • Alergie pokarmowe, alergie wziewne, atopowe zapalenie skóry, egzema, astma oskrzelowa;
 • Zaburzenia hormonalne: niedoczynność i nadczynność tarczycy, zaburzenia poziomu prolaktyny, estrogenów, kortyzolu, androgenów, testosteronu
 • Zaburzenia płodności: zespół policystycznych jajników,  endometrioza, nieregularne miesiączki
 • Choroby autoimmunologiczne: Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, celiakia, cukrzyca typu I
 • Zaburzenia metaboliczne: insulinooporność, problemy z redukcją i utrzymaniem masy ciała, zaburzenia lipidowe, zaburzenia glikemii, magazynowanie wody i obrzęki, cukrzyca typu II, zespół metaboliczny
 • Stany depresyjne, migreny, zaburzenia snu, nadpobudliwość i rozdrażnienie, ADHD, zaburzenia ze spektrum autyzmu